SŁAWOMIR CHMIEL

Trener i konsultant EY Academy of Business od 2017 roku.

Absolwent Politechniki Gdańskiej oraz studiów MBA (University of Strathclyde). Ukończył szereg kursów zarządzania, m.in. Kurs Top Management w Japonii, Kurs Rachunkowości Zarządczej i Kurs Zarządzania Ryzykiem.

 

Autor książki „Menedżer z zawodu. Projektant i integrator systemów zarządzania”.

 

Zarządzaniem zajmował się przez dwadzieścia lat jako menedżer kontraktowy. Od 2002 roku jest doradcą i trenerem w obszarze zarządzania. Posiada wszechstronną wiedzę i doświadczenie – od tworzenia i operacjonalizacji strategii, poprzez tworzenie modelu biznesowego i struktury organizacyjnej firmy, aż po projektowanie i wdrażanie systemów zarządzania procesami, projektami, ryzykiem oraz zarządzania przez cele.

 

Współpracował z Gdańską Fundacją Kształcenia Menedżerów, Ośrodkiem Doradztwa i Treningu Kierowniczego w Gdańsku oraz z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu.

Jako trener specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym, zarządzaniu procesami, zarządzaniu projektami, zarządzaniu ryzykiem, zarządzaniu wartością firmy oraz w definiowaniu roli menedżera w organizacji. Okazjonalnie prowadzi też szkolenia z różnic kulturowych w biznesie.

 

Odbiorcami jego szkoleń były takie firmy jak: Netia Telekom, PKO BP, BRE Bank, BZ WBK, PLL LOT, Bank Millenium, Grupa ORLEN, Grupa Kapitałowa Grupa LOTOS, PERN Przyjaźń, Grupa BUMAR, Grupa PKP, PGE, Grupa ENERGA, Polimex-Mostostal, Philips Lighting Poland, TUV Rheinland Polska, Computer Service Support czy Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.