Paweł Przewięźlikowski

Ryvu Therapeutics

Paweł Przewięźlikowski jest współzałożycielem i Prezesem Zarządu firmy biotechnologicznej Ryvu Therapeutics (dawniej Selvita S.A.), działającej w obszarze terapeutycznym w onkologii, gdzie odpowiada za zarządzanie strategiczne oraz rozwój biznesu. Przed podziałem korporacyjnym pełnił funkcję Prezesa Zarządu Spółki Selvita S.A. Paweł Przewięźlikowski pełni również funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Ardigen S.A. oraz Członka Rady Nadzorczej Selvita S.A., która została wydzielona z Ryvu Therapeutics S.A.

 

Paweł Przewięźlikowski rozpoczął karierę w spółce informatycznej Comarch w 1994 r., w której zarządzał działami oferującymi aplikacje dla branży farmaceutycznej, bankowej, przemysłowej i usługowej. Był współzałożycielem i pierwszym Prezesem Zarządu trzeciego największego portalu internetowego w Polsce – Interia.pl.

 

Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie zdobył dyplom mgr inż. informatyki oraz studiów MBA na Teesside University i Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Studiował również na Uniwersytecie Technicznym w Berlinie. Paweł Przewięźlikowski został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz nagrodą EY Przedsiębiorca Roku w kategorii Nowe Technologie/Innowacyjność.