Eliza Kruczkowska

Polski Fundusz Rozwoju

Posiadająca ponad 15 lat międzynarodowego doświadczenia w zarządzaniu biznesem, cyfrowej transformacji, doradztwie dla start-upów oraz komunikacji, Eliza Kruczkowska jest obecnie Dyrektorką Departamentu Rozwoju Innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju. W tej roli nadzoruje największy program rozwoju start-upów w Europie Środkowo-Wschodniej, będąc pomysłodawczynią wielu innowacyjnych inicjatyw, takich jak „Centralny Dom Technologii”, projektu „Startupy w Pałacu” oraz kilku programów edukacyjnych dla początkujących przedsiębiorców tj. Szkoła Pionierów PFR czy Dobry Pomysł. Jest również członkinią Grupy Doradców Startup Europe przy Komisji Europejskiej.

Wcześniejsze role Elizy obejmują funkcję pierwszej prezeski Fundacji Startup Poland oraz dyrektora komunikacji w Fundacji ePaństwo, gdzie skupiała się na popularyzacji otwartych danych publicznych. W trakcie swojej kariery, współpracowała z globalnymi gigantami technologicznymi, takimi jak Mozilla Firefox, Sony, Huawei i Riverbed, zdobywając doświadczenie zawodowe w miastach takich jak Londyn, Madryt i Monachium.

Jej niezaprzeczalny wkład w rozwój innowacji został doceniony dwukrotnie nagrodą Rzeczpospolitej „Orzeł innowacji” oraz fundacji Digital Poland w kategorii „edukacja”. Eliza jest ekspertką od innowacji z głęboką wiedzą branżową w technologii, kapitale podwyższonego ryzyka oraz rynku venture capital.

Z wykształcenia posiada Executive MBA z Polskiej Akademii Nauk, certyfikat menedżerki ds. Corporate Governance z Uniwersytetu Kozmińskiego oraz ukończyła programy liderów z Harvard Kennedy School, Singularity University oraz Oxford Internet Institute.

Jej pasja do innowacji, ducha przedsiębiorczości i głębokiej wiedzy branżowej czynią ją wyjątkową liderką w dziedzinie innowacji.