Piotr Grabowski

Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k.

Radca prawny z kilkunastoletnim doświadczeniem, wspólnik zarządzający kancelarii Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k., prowadzący praktykę rynku kapitałowego oraz finansowego. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie prawnym w zakresie korporacyjnym oraz transakcyjnym, włączając w to transakcje M&A na rynku publicznym. Specjalizuje się w kwestiach prawnych związanych z ofertami publicznymi, wprowadzaniem spółek do obrotu na rynku regulowanym oraz ofertami niepublicznymi instrumentów finansowych, w tym w szczególności obligacji korporacyjnych.

 

Reprezentuje klientów przed KNF, GPW, KDPW, UOKIK oraz przed sądami powszechnymi i administracyjnymi. Doradza klientom w zakresie projektów prawnopodatkowych z wykorzystaniem struktur opartych o Fundusz Inwestycyjny Zamknięty.

Specjalizuje się również w doradztwie w zakresie M&A, wykupów lewarowanych oraz bieżącym doradztwie korporacyjnym.

Wykładowca na licznych szkoleniach i seminariach m.in. z zakresu prawnych aspektów funkcjonowania rynku kapitałowego. Zatrudniony był w Kancelarii Prawnej Sołtysiński, Kawecki, Szlęzak Doradcy Prawni, w Komisji Nadzoru Finansowego – Departamencie Postępowań – jako Zastępca Dyrektora Departamentu, Copernicus Securities S.A. – jako Radca Prawny / Członek Zarządu, Copernicus Capital TFI – jako Prezes Zarządu. Sfinalizował od strony prawnej i regulacyjnej przejęcie TFI od funduszu PE.