Artur Wiza

Asseco Poland

Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, ukończył studia ekonomiczne na kierunku Cybernetyka Ekonomiczna i Informatyka. Karierę zawodową rozpoczął w 1994 roku w ComputerLand, odpowiadając za sprzedaż do klientów korporacyjnych. Od 1997 roku związany z polskim odziałem Hewlett-Packard Polska, gdzie kolejno odpowiadał za marketing produktów, rozwój rynku SMB, marketing i współpracę z partnerami handlowymi. Od 2000 roku Dyrektor Marketingu Hewlett Packard Polska odpowiedzialny za rynek Enterprise i Corporate. W latach 2002-2005 Przewodniczący Polskiej Rady Dyrektorów Marketingu przy The Conference Board. Od września 2006 roku do marca 2011 roku Członek Zarządu Getin Holding, odpowiedzialny za marketing, komunikację zewnętrzną i wewnętrzną oraz relacje inwestorskie. Pełnił również funkcje rzecznika prasowego grupy Getin Holding, Getin Noble Banku oraz LC Corp (obecnie Develia). Był Członkiem Rad Nadzorczych spółek Fiolet Powszechny Dom Kredytowy, Panorama Finansów, SC Perfet Finance w Bukareszcie oraz LC Corp (obecnie Develia).

Od 2012 roku Dyrektor Zarządzający w Asseco Poland odpowiedzialny za Obszar Komunikacji Korporacyjnej (marketing, PR i relacje inwestorskie). Od 1 marca 2018 roku Wiceprezes Zarządu Asseco Poland.

Pełni również funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Związku Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan oraz Przewodniczącego Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji. Członek Rady Nadzorczej w spółkach Krajowy Operator Chmury Medycznej oraz Asseco Cloud.